HomeДизайнКак да проектираме еко кухня, която не вреди на природата?

Как да проектираме еко кухня, която не вреди на природата?

Как да проектираме еко кухня, която не вреди на природата?

Как да проектираме еко кухня, която не вреди на природата?

Има много възможности за озеленяване във вашата еко кухня и повечето от тях са лесни и евтини. Компостирането на остатъци от храна и създаването на център за рециклиране в сърцето на вашия дом, никога не е било по-лесно да се правят в кухнята. Това са устойчиви промени, които няма да вредят на природата.

Ето няколко полезни съвета и трикове:

1. Закупете енергийно ефективни уреди за вашата еко кухня

Ако искате да превърнете кухнята си в природосъобразна, изборът на енергийно ефективни уреди е чудесен начин да започнете. Повечето производители имат енергийно ефективни опции, тъй като осъзнават важността за своите клиенти.

Когато избирате нови уреди, помислете за тези, които използвате най-много, като хладилник, миялна машина, керамичен плот и фурна. Те не само ще ви спестят пари в дългосрочен план, но и вие ще изиграете своята роля в изграждането на екологично бъдеще.

Научете аргументи на учени за зелена икономика

2. Създайте център за разделно събиране на отпадъци

За да рециклирате ефективно още от дома, имате нужда от такава система на място. В днешно време едно кошче за отпадъци не е достатъчно. За да създадете по-всеобхватен център за отпадъци и рециклиране, препоръчваме да имате отделни кошчета за различните видове отпадъци, които искате да бъдат рециклирани.

Рециклирането започва от дома и затова е добре да имате отделни кошчета за общи отпадъци, едно за пластмаси и найлони, едно за метал, едно за стъкла и едно за хартия.

Можете отделно да направите и място, което да събирате капачки за различните инициативи, които се поемат в нашето общество (като инициативата „Капачки за кувьози“)

3. Компостирайте остатъците от храната си във вашата еко кухня

Друг кош, който бихте искали да добавите към вашия център за рециклиране, е контейнер за компост за остатъци от храна. Никога не е имало по-подходящ момент да започнете да компостирате.

Независимо дали живеете в апартамент във вътрешността на града или в малка къща, компостирането може да бъде от полза за природата. Ако нямате земя, която да обогатите с компоста си, можете да „дарите“ компоста на изоставен парк или някъде извън града. Която и почва да обогатите, растенията живеещи в нея ще растат по-добре.

4. Използвайте чанта и прибори за многократна употреба

Това е лесно, но много от нас все още забравят да го направят – носете със себе си чанти за многократна употреба, прибори за хранене, сламки, кутии за храна и чаши за кафе, когато сте навън.

Инвестирайте в няколко стилни чанти, които обичате, след което се ангажирайте да оставите някои в колата си, в кухнята или до входната врата на жилището си, така ще е по-малко вероятно да ги забравите за следващото си пазаруване. Ако сте от типа хора, които винаги оставят с остатъци след хранене, опитайте да носите контейнер за носене за многократна употреба, когато излизате, за да не се окажете с шкаф, пълен с пластмаси.

5. Отглеждайте повечето подправки, които ползвате

И накрая, ако обичате да готвите, отглеждането на собствени подправки у дома е забавен и екологичен начин да направите кухнята си по-зелена.

Със сигурност можете да отглеждате растенията си навън в двора или на терасата; ако обаче нямате място на открито, можете да ги отглеждате у дома точно във вашата еко кухня. Отглеждането на собствени подправки и билки също е чудесен начин да насърчите градинарството и здравословното хранене у децата си.

People photo created by freepik – www.freepik.com
Споделете чрез
Оценете тази статия

editor@mobilnamedia.com

Няма коментари

Напишете коментар